Co se děje v ulici Jankovcova | Holmesiáda | Ulice Jankovcova, Praha 7

Nechte si zasílat novinky z pražských ulic

Zadejte váš email

Schůzka Institutu v září
Praha,Jankovcova, 10.09.2015
Příští schůzka Institutu se bude konat na obvyklém místě, tedy v přístavu. Vzhledem k počtu omluvenek však netradičně druhý čtvrtek v září.

 

O institutu

Institut pro studium života a díla Sherlocka Holmese je občanským sdružením. Vznikl ustanovující valnou hromadou 16.2.2013 a byl zaregistrován na Ministerstvu vnitra ČR 22.3.2013. Institut má 15 zakládajících členů.

Hlavním cílem našeho Institutu je studium a propagace Velkého Detektiva Sherlocka Holmese a jeho doby, dějin kriminalistiky a policejních činností, včetně literatury detektivního žánru. Pro toto studium byl zaveden termín "holmesologie". Termín zavedl český holmesolog Rudolf Čechura. Při tomto bádání je hlavním pramenem tzv. Dílo neboli Kánon (původní soubor 60 próz o Sherlocku Holmesovi).

Holmesologií se zabývají různé holmesovské společnosti, kterých je po celém světě několik stovek. Mezi nejstarší a nejznámější patří The Baker Street Irregulars založená v New Yorku roku 1934 a britská The Sherlock Holmes Society of London založená roku 1951.

Institut úzce spolupracuje s Muzeem Policie České republiky, kde má také sídlo. Zde pořádáme jak uzavřené akce pro členy Institutu, tak i akce veřejné. Každoročně nás můžete vidět například během pražské muzejní noci.